KERAMICKÉ MISKY II.JAKOST

V této kategorii nabízíme keramiku 2. jakosti. I při výrobě ruční keramiky vyjdou takové kousky, které mají mírné vady. Konkrétně se jedná o glazuru, která vytvořila různé čmouhy, barevné mapy nebo je dno vyboulené, tudíž se kenzan naklání. Keramika není však nikde ulomená ani zdeformovaná.

Konkrétní vady jsou rozepsány, u některých výrobků jsou i vyfoceny. Ve většině případu bohužel vady nelze nafotit, jelikož na fotografii vůbec nevyniknou.

Misky jsou inspirované japonskými nádobami pro práci s Ikebanou. Misky byly vyrobeny pro náš eshop v Čechách, v malých keramických dílnách. Jedná se o ručně točené výrobky na hrnčířském kruhu, ale také modelované z plátu bílé hlíny. Všechna keramika je vypalovaná nad 1000 stupňů a nepropouští vodu.

Nabízíme tvary převážně kruhové. Stěny nádob jsou nízké/mělké, většinou k základně kolmé nebo zahnuté dovnitř. Počítá se s efektem vodní hladiny, z níž vystupuje vlastní úprava rostlin na určitých místech. Jako všeobecně respektovaný nepsaný zákon platí zásada, že pro úpravu květin se nejvíce hodí jednobarevné či více barevné misky bez výrazných malovaných dekorací.

Květiny lze samozřejmě dekorovat do nádob jako hrnečky či různé mističky. Pokud je dno nerovné, lze ho zarovnat dekoračním pískem nebo kamínky.

Vzhledem k ruční výrobě je dopředu nutno počítat s tím, že každý kus je originál a tedy rozměry i barvy se mohou mírně lišit.

Uvedené fotografie slouží pro ilustraci. Keramika je focena tak, aby co nejreálněji vystihovala skutečné barvy a odstíny.

Cena

550551
1550551
1654072846116 removebg preview
550 Kč

Prostorná rustikální mísa s rovnými okraji pro nápadnou a výraznou dekoraci nejen v exteriéru a interiéru. -> Vada: nerovné dno

Kód: 215
Patina 3
550 Kč

Netradiční designová nádoba zdobená patinou. -> Vada: glazovaná pouze do poloviny nádoby

Kód: 159
2 položek celkem
Zpět do obchodu