Kenzan

 • Český kenzan je vyroben z kvalitních materiálů, které zaručí opakované použití a tím podporuje udržitelnost. Používáme námi vyvinutou slitinu bez škodlivého účinku na vodu a rostliny.
 • Jako jediní využíváme hroty o průměru 1mm. Naše hroty jsou pevné a ostré. Vyrobené z nerezavějící oceli, vhodné převážně k floristickému aranžování.
 • Pro techniku tradiční japonské Ikebany se nedoporučuje, jelikož naše hroty nejsou uzpůsobené na napichování surového dřeva do úhlu bez předešlého rozštěpení.

  Pro práci s dřevinami je potřeba tvrdé stonky vždy rozštěpit rozříznutím do křížku nebo změkčit naklepáním.

 • Hroty o délce 15mm zaručí, že se aranže nepřeklopí a lépe zafixuje měkké či duté stonky v základní délce. Pro měkké a duté stonky delší než 30cm tato délka hrotů není vhodná.

 • Dvě výšky těžkých základen – 5mm a 10mm. Základna s výškou 10mm zaručí, že se aranže pod tíhou květin nepřeklopí. Decentní a malé aranže můžete zdobit s kenzanem o výšce základny 5mm.
 • Kenzan umožní vytvářet zajímavé dekorace a aranže. Díky ostrým hrotům zvládne vánoční svícny a smuteční vazby. Využijete ho i jako zátěž, do které upevníte větev či stromek a díky tomu vytvoříte rozmanitou floristickou dekoraci či jinou zajímavou aranži nejen na Velikonoce a Vánoce, ale i na svatební stoly, narozeninové oslavy či párty.

POZNEJ KENZAN

prednosti

 

hroty II

Hustota hrotů

Standartně se jedná o rozestup hrotů 2mm všeobecně vhodné pro silnější stonky (např. růže, gerbera, tulipán, karafiát, chryzantéma, atd.), avšak některé stonečky o průměru 1 - 2 mm mohou držet napíchnuté přímo na hrotu nebo mezi hroty.

Kenzan jarní disponuje hroty více nahuštěnými (rozestup 1,2mm), tudíž dokáže lépe fixovat tenké a lámavé stonky, s kterými si běžná aranžovací hmota neporadí. Ať už to jsou sněženky, modřence, stéblo trávy či odlomky květů minikarafiátů a chryzantém. Není potřeba ovinovací pásky k rozšíření průměru stonků.

Příslušenství

Aby se vám s kenzanem pracovalo dobře, nabízíme různé nástroje, které vám mohou zjednodušit práci.

 • Korektor 2+1 je nástroj na čištění kenzanu a zároveň narovná ohnuté hroty. 
 • Papírová ovinovací a fixační páska na stonky květin. Páskou se obtáčí dokola konce tenkých stonků rostliny do požadovaného průměru a tím se zajístí lepší upevnění stonků.
 • Kaučuková fixační páska k upevnění kenzanu a dekoračních doplňků k aranžovací misce nebo pevnému podkladu.
 • Kartáč na čištění kenzanu od nečistot zanesených mezi hroty. Díky tvrdým vláknům lze kartáč táhnout všemy směry a tím se zajístí nejúčinější čištění.

PŘÍSLUŠENSTVÍ

 
Český Kenzan
Český Kenzan
Český Kenzan
Český Kenzan
Český Kenzan
Český Kenzan
Český Kenzan
Český Kenzan
Český Kenzan
Český Kenzan
Český Kenzan
Český Kenzan
Český Kenzan
Český Kenzan
Český Kenzan
Český Kenzan
 
Zpět do obchodu