Reference

Prvně musím říct, že je to úplně něco jiného než práce s aranžovací hmotou. Bude to chtít asi dostat trochu “grif” jak na to. Práce s ním celkem mile překvapila. Měl jsem obavy jak to bude se stabilitou, jestli se to nebude převažovat. A chyba lávky, výsledek je celkem stabilní a dostačující. Druhá obava se týkala toho, jestli nebude velikost kenzanu oproti aranžovací hmotě limitujicí a opět chyba. Na to jak je veliký tak se podařilo vytvořit celkem velkou dekoraci (a to tam ještě zbylo místo k zapichovani ). 

Shrnutí - pro tvorbu běžných dekorací je kenzan dobrou alternativou aranžovací hmoty. Výsledná dekorace je stabilní a vyaranžované květiny v kenzanu drží. Jako výhodu shledávám to, že jednou umístěné stonky lze vytáhnout a znovu zapíchnout (což je u aranžovací hmoty problém). Dále je super, že je opakovaně použitelný. Pro lidi, co je práce s květinami baví a mají ho jako hobby, je super, že si mohou zkoušet svoje nápady. V některých případech nenahradí aranžovací hmotu. Celkově bych, ale řekl, že jako alternativa aranžovací hmoty, především pro hobby zájemce, je kenzan vhodnou volbou. Pro kvetinářský provoz je také využitelný a to především při tvorbě menšího počtu dekoraci. A tam kde se dá zajistit jeho zpětné navrácení.

Florista Lukáš Kouřil, Brno

 

Moje prvé aranžovanie s kenzanom. Každopádne je to trochu odlišné od vypichovania do aranžovacej hmoty, ale je to len otázka zvyku. Výhodou kenzanu je jeho opätovné použitie. Je ekologickejšou verziou aranžovacej hmoty, ktorá je vyrobená z ropy. Práca s ním je pomerne jednoduchá a zvládne ju aj úplný začiatočník. Pri použití drevnatých stoniek je dobré ich pred vložením do kenzanu narezať nožom, kvôli ľahšiemu zasunutiu. Naopak pri použití mäkkých, alebo dutých stoniek (narcis a pod.) je vhodné stonku vystužiť kvôli lepšej stabilite. Takisto je dobré kenzan fixovať o podložku fixačnou hmotou od OASISU. Pri aranžovaní do kenzanu je potrebné viac sa zamyslieť nad rozmiestnením materiálu v kompozícii s ohľadom na jeho menšiu plochu. Ale to sa dá vyriešiť použitím viacerých kenzanov. Zhrnutie na záver, kenzan je vhodný tak pre profi floristov, ktorí viac dbajú na ekológiu, rovnako však aj pre hobby nadšencov na domáce tvorenie.

PS: viac o tom ako pracovať s kenzanom sa dozviete v časopise Floristika č.3/2022

Florista Mario Maška, Trnava

 

Kenzan neboli aranžovací ježek od firmy "Český kenzan" je velmi kvalitní a stabilní pomůcka na aranžování květin. Rostliny v něm velmi dobře drží. Jeho vzhled je klasický, spíše nenápadný, rozhodně je možné jej v aranžmá přiznat.
Veškerá komunikace s obchodem, včetně doplňujících odpovědí na mé dotazy a zaslání výrobku, proběhlo bezproblémově.
Neváhejte s nákupem!!!

Romana Jelínková

 

Český kenzan je krásný produkt, kterým jsem obdarovala své nejbližší. Jednání bylo perfektní, jeden den jsem objednala a druhý den jsem měla kenzany v Praze. Rozhodně doporučuji. Skvělá česká značka s perfektním přístupem.

Diana Kněžínková, Praha

 

Velmi praktická pomůcka pro aranžování květin, travin, větviček atd. V jakékoliv nádobě si vytvoříte doma kousek přírody a nemusíte být žádný umělec. Zábavné tvoření kytic je i pro děti všeho věku. Konečně se našel výrobce v ČR a není třeba je dovážet za draho z Číny. Moc děkuji výrobci za spolehlivé dodání kenzanů.

Milena Kindlová

Zpět do obchodu