O nás

Ahoj, jsme Šárka a Michal. Jsme výrobci originálního KENZANU – aranžovací pomůcky zvané Ježek. Kenzan je známý převážně lidem z oboru floristiky. Kovový ježek slouží k aranžování květin a jeho hlavní výhoda je ve stabilnějším upevnění stonků květin a dřevin v aranžovacích miskách.

Tímto projektem se již zabýváme od léta roku 2019 a od roku 2020 jsme intenzivně pracovali na zdokonalení výrobních procesů a materiálů. Konečná podoba Českého kenzanu se nám podařila na konci léta 2021.

A jak to všechno začalo?

Vlastně v tom všem měla prsty naše kamarádka Jitka. Před několika lety rozjela výrobu a prodej kenzanů v Čechách a po čase od toho upustila. Nám přišla velká škoda, že by její práce upadla v zapomnění a tak nám tento projekt předala do našich rukou. Nám oběma se líbila myšlenka znovuzrození ježka, který tu za našich babiček dekoroval stoly v mnoha domácnostech a protože je jak praktický, tak ekologický, rozhodli jsme se pustit do výroby. Tématika aranžování je pro Šárku blízká, jelikož se již pár let zabývá floristikou a pro Michala to byla nová výzva.

Experimentování s odléváním kenzanu začalo v domácích podmínkách a to v panelovém domě na plynovém sporáku. To však nesplňovalo naše toužebná očekávání a výroba se musela přesunout do dílenských podmínek, kde teď disponujeme kvalitní píckou a technickým vybavením.

 

Krom toho, že bylo nutné vyřešit výrobu, potřebovali jsme se věnovat i testování. Věděli jsme, že kenzan je hojně využíván v Japonsku pro účely Ikebany. Avšak v našich končinách se pro květinové dekorace používá spíše volný styl. Postupem času jsme objevovali stále více jeho předností. Jak pro domácí, tak profesionální aranžování. Některé z výhod, kterými disponuje nejsou ani v cizině využívány, jako napřiklad dekorování s jehličnatými větvičkami pro vánoční svícny.

Od té doby, když se jdeme projít přírodou, málokdy se vracíme s prázdnýma rukama. Obvykle se nám podaří přinést si zajímavou větvičku nebo květ a kenzan ji dokáže vystihnout v její přirozené kráse.

Doufáme, že i Vy si oblíbíte kenzan a dokážete ocenit jeho jednoduchost a všestranné možnosti v rámci dekorování.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení