O nás

Ahoj, jsme Šárka a Michal. Jsme výrobci originálního KENZANU – aranžovací pomůcky zvané Ježek. Kenzan je známý převážně lidem z oboru floristiky. Kovový ježek slouží k aranžování květin a jeho hlavní výhoda je ve stabilnějším upevnění stonků květin a dřevin v aranžovacích miskách.

Tímto projektem se již zabýváme od léta roku 2019 a od roku 2020 jsme intenzivně pracovali na zdokonalení výrobních procesů a materiálů. Konečná podoba Českého kenzanu se nám podařila na konci léta 2021.

A jak to všechno začalo?

Vlastně v tom všem měla prsty naše kamarádka Jitka. Před několika lety rozjela výrobu a prodej kenzanů v Čechách a po čase od toho upustila. Nám přišla velká škoda, že by její práce upadla v zapomnění a tak nám tento projekt předala do našich rukou. Nám oběma se líbila myšlenka znovuzrození ježka, který tu za našich babiček dekoroval stoly v mnoha domácnostech a protože je jak praktický, tak ekologický, rozhodli jsme se pustit do výroby. Tématika aranžování je pro Šárku blízká, jelikož se již pár let zabývá floristikou a pro Michala to byla nová výzva.

Experimentování s odléváním kenzanu začalo v domácích podmínkách a to v panelovém domě na plynovém sporáku. To však nesplňovalo naše toužebná očekávání a výroba se musela přesunout do dílenských podmínek, kde teď disponujeme kvalitní píckou a technickým vybavením.

 

Krom toho, že bylo nutné vyřešit výrobu, potřebovali jsme se věnovat i testování. Věděli jsme, že kenzan je hojně využíván v Japonsku pro účely Ikebany. Avšak v našich končinách se pro květinové dekorace používá spíše volný styl. Postupem času jsme objevovali stále více jeho předností. Jak pro domácí, tak profesionální aranžování. Některé z výhod, kterými disponuje nejsou ani v cizině využívány, jako napřiklad dekorování s jehličnatými větvičkami pro vánoční svícny.

Od té doby, když se jdeme projít přírodou, málokdy se vracíme s prázdnýma rukama. Obvykle se nám podaří přinést si zajímavou větvičku nebo květ a kenzan ji dokáže vystihnout v její přirozené kráse.

Doufáme, že i Vy si oblíbíte kenzan a dokážete ocenit jeho jednoduchost a všestranné možnosti v rámci dekorování.

 

 

Zpět do obchodu